Zikirlerle Beden ve Zihin Dengesi

İnsan vücudu, çakralar adı verilen enerji merkezleriyle donatılmıştır. Her çakra belirli bir bölgeye ve duygu durumuna bağlıdır. Çakra sisteminin bedenin fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığını etkileyebilecek bir enerji dengesi olduğuna inanılır. Her çakra belirli renk ve titreşim frekansıyla ilişkilidir. Ortamdaki enerji akışındaki blokajlar ve dengesizlikler duygusal ve ruhsal zorluklara neden olabilir. Temel çakralar: kök, sakral, solar pleksüs, kalp, boğaz, üçüncü göz ve taç çakralarıdır.

Esansiyel Yağlar bu enerji dengesini sağlamaya, dengesizlikleri ortadan kaldırmaya, bedeninizdeki, zihninizdeki ve bulunduğunuz ortamdaki enerji akışını yeniden sağlamaya yardımcı olur.

Esansiyel yağların, zikirlerin şifası ve çakralarla birleşimi

 

Zikir, belli anlamları taşıyan kelimeleri tekrar etme çalışmasıdır. Her biri birbirinden eşsiz, güçlü anlam ve frekans taşır. Her bir zikrin kendine has gücü ve anlamı vardır. Zikirlerin anlamlarına göre hücre boyutunda bedende yerleri vardır. İhtiyaca göre her zikir hücre boyutunda, yaşam alanlarında frekansı arttırmaya yardımcı olur.

 

Allah’ın en güzel isimlerini (Esmâ’ül Hüsnâ) taşıyan La Fann Esansiyel Yağ Koleksiyonu her bir enerji noktasına uygun zikirlerle tasarlanmıştır. En Güzel İsimler Esansiyel Yağ Koleksiyonu zikirlerin gücüyle bulunduğunuz ortamı şifalandırmanıza, Allah’ın işaret ettiği manaları frekans boyutunda açığa çıkartmanıza yardımcı olur.

 

Setteki 7 koku, vücudunuzdaki yedi enerji merkezinin kendi titreşimiyle uyumlu olacak şekilde özenle seçilmiştir. Her bir yağ, çakraları temsil eden renkleri taşır ve Esma’ül Hüsna’nın şifasıyla bütünleşir. Bu kokular, bedeninize, zihninize ve yaşam alanınıza denge, şifa ve enerji getirir.

.

ZİKİR 2
ZİKİR 3
ZİKİR 4

Lavanta Esansiyel Yağı – Yâ Nûr

Taç çakrası ile ilişkilendirilen Lavanta Esansiyel Yağı; Yâ Nûr esmâsı ile eşleştirilmiştir. Derin bir huzur ve rahatlama hissi yaratan Yâ Nûr Lavanta Esansiyel Yağı, taç çakranızı temizlemek ve yaşam enerjinizi dengelemek için kullanılabilir.

Sandal Ağacı Kokulu Yağ – Yâ Basîr

Üçüncü göz çakrası ile bağlantılı Sandal Ağacı Kokulu Yağ; Yâ Basîr esmâsı ile eşleştirilmiştir. Bu yağ, içsel görüşünüzü güçlendirmeye ve bilgelikle bağlantı kurmaya yardımcı olur

Okaliptüs Esansiyel Yağı – Yâ Şekûr

Boğaz çakrası ile ilişkilendirilen Okaliptüs Esansiyel Yağı; Yâ Şekûr esmâsı ile iletişimi güçlendirmeye ve kendinizi ifade etmeye yardımcı olur.

Yasemin Kokulu Yağ – Yâ Vedûd

Kalp çakrası ile ilişkilendirilen Yasemin Kokulu Yağ; sevgi ve şefkati artırmaya yardımcı olur. Bu yağ, Yâ Vedûd esmâsı ile birleşerek kalp çakranızı dengeler.

Limon Kokulu Yağ – Yâ -Şâfi

Güneş sinirağı çakrası ile ilişkilendirilen Limon Kokulu Yağ; Yâ -Şâfi esmâsı ile özgüven, şifa ve inancınızı güçlendirmeye yardımcı olur.

Portakal Esansiyel Yağı – Yâ Bâri

Sakral çakrayı temsil eden Portakal Esansiyel Yağı; Yâ Bâri esmâsı ile duygusal dengeyi destekler.

Ylang Ylang Kokulu Yağ – Mâlik-ül Mülk

Kök çakrası ile bağlantılı Ylang Ylang Kokulu Yağ; Mâlik-ül Mülk esmâsı ile güven ve maddi dünya dengesini bağlantı kurmaya ve güçlenmeye yardımcı olur.

 

Özden Kaftan Thomas

Nefes Terapisti Wllbeing Danışmanı