Logo Hikayesi

Bir markanın doğuşunda; üstelik logo ve şişe  tasarımında rol almak benim için büyük bir ayrıcalık oldu.Tüm sanatların kardeş olduğuna ve daima biribirlerini desteklediklerine inanırım, dolayısıyla temel eğitimimin resim olması, tüm bu tasarım sürecinde beni daha özgür kılabildi. La Fann ismini ,yaşanan ( yaşadığımız ) bir öyküyle de birleştirerek ’ kelebek’ sembolü ile ifade etmeye karar verdik  .Kelebek  bize göre kısa süren yaşamının içerisinde geçirdiği olağan üstü dönüşümü ve olgun halindeki olağanüstü zariflikteki güzelliği ile bizi daima büyüler. Logo tasarımını yaparken, kelebeğin çok geniş olan renk  paletini altın olarak sabitleyerek marka ile daha doğru bir bütünlük içinde olmasını hedefledim.Resimlerimde de sık kullandığım daire sembolü  ile de sonsuz döngüye vurgu yapmayı seçtim. Çünkü başı ve sonu olmayan daire sınırsızlığı da bize anlatıyor ; tıpkı La Fann gibi.

Dinamik kanat formu ve üzerindeki gören gözü; La Fann ile bütünleşerek bizim hayatımıza mutluluk veren dokunuşlar yapmaya hazır hale geldi. Her zaman sınırları aşarak yeniye kanat açan La Fann, tıpkı kelebek gibi daha mükemmele  dönüşen duyguları güzellikleri bize yansıttığını düşünüyorum.Parfüm şişeleri kelebeğin kozası, İçinde bir mucizenin olduğunun habercisi. Sağlam silindir formu ve üzerindeki optic yansımalar ile olgunlaşan parfümün  özgürlüğe hazır olduğunu yansıtsın istedim.Tıpkı kozadan çıkan kelebek gibi ; parfum de şişeden çıktığında  bize farklı güzellikteki duyguları hissetirecektir. Çalışmalarımı bu duygu ve düşünce ile birleştirdim.

Umarım La  Fann ‘ın  bana hissettirdiklerini sizlere yansıtabilmişimdir..

Gülcan Karadağ

1982’de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Y. Resim Bölümünden (Mimar Sinan Üniversitesi ) mezun olmuştur. Yurt içinde ve dışında  30 dan fazla kişisel sergi açmış ve bir çok karma sergiye katılmıştır.

Çalışmalarında;  sembolleri , düşünce tarihinden gelen yansımaları kendi  çağdaş tekniği ile yorumlamaktadır.

Sanatçının eserleri Türkiyede ve birçok farklı ülkede koleksiyonlarda yer almaktadır.

İstanbuldaki  atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.